skip navigation

2018 Tournament Schedule by Division - Finalized! (11/15)

´╗┐Rink Day Date Time Home Home Score Visitor Score Vistor Div
Tabor Fri 23-Nov 8:00 AM NE Pride Blue 5 1 Bay State Breakers White U10A
Tabor Fri 23-Nov 9:10 AM Minuteman Lady Flames 1 1 MA Spitfires Major II U10A
CMA Fri 23-Nov 4:10 PM Bay State Breakers White 1 2 MA Spitfires Major II U10A
CMA Fri 23-Nov 5:20 PM Minuteman Lady Flames 1 5 NE Pride Blue U10A
CMA Sat 24-Nov 12:50 PM MA Spitfires Major II 1 1 NE Pride Blue U10A
CMA Sat 24-Nov 2:00 PM Bay State Breakers White 0 4 Minuteman Lady Flames U10A
CMA Sat 24-Nov 7:50 PM U10A Consolation #3 seed - Minuteman Lady Flames 2 0 U10A #4 seed - Bay State Breakers -White U10A
TKA Sun 25-Nov 1:20 PM U10A Championship Game #1 seed - New England Pride Blue 0 2 U10A #2 seed - MA Spitfire Major II U10A
Tabor Fri 23-Nov 12:40 PM Charles River Blazers 0 10 Bay State Breakers Green U10AA
Tabor Fri 23-Nov 1:50 PM Boston Advantage AA 3 2 Rhode Island Sting U10AA
CMA Fri 23-Nov 6:30 PM Boston Advantage AA 6 2 Charles River Blazers U10AA
CMA Fri 23-Nov 7:40 PM Bay State Breakers Green 0 1 Rhode Island Sting U10AA
CMA Sat 24-Nov 3:10 PM Rhode Island Sting 2 1 Charles River Blazers U10AA
CMA Sat 24-Nov 4:20 PM Bay State Breakers Green 6 3 Boston Advantage AA U10AA
CMA Sun 25-Nov 9:30 AM U10AA Consolation #3 seed - Boston Advantage AA 6 2 U10AA #4 seed - Charles River Blazers U10AA
TKA Sun 25-Nov 12:00 PM U10AA Championship Game #1 seed - Rhode Island Sting 2 5 U10AA #2 seed - Bay State Breakers Green U10AA
CMA Fri 23-Nov 10:20 AM CT Northern Lights Silver 13 0 Charles River Blazers U10B
CMA Fri 23-Nov 12:40 PM Capital Wolves Red 1 5 Worcester Lady Crusaders Purple U10B
TKA Fri 23-Nov 5:20 PM CT Northern Lights Silver 1 1 Worcester Lady Crusaders Purple U10B
TKA Fri 23-Nov 6:30 PM Charles River Blazers 0 5 Capital Wolves Red U10B
CMA Sat 24-Nov 9:20 AM Capital Wolves Red 0 8 CT Northern Lights Silver U10B
CMA Sat 24-Nov 10:30 AM Worcester Lady Crusaders Purple 14 0 Charles River Blazers U10B
CMA Sun 25-Nov 10:40 AM U10B Consolation #3 seed - Capital Wolves Red 8 0 U10B #4 seed - Charles River Blazers U10B
TKA Sun 25-Nov 10:40 AM U10B Championship Game #1 seed -CT Northern Lights - Silver 2 3 U10B #2 seed - WorchesterLady Crusaders - Purple U10B
CMA Fri 23-Nov 8:00 AM Cape Cod Waves 12 4 CT Northern Lights Silver U10C
CMA Fri 23-Nov 9:10 AM Natick Comets 2 0 MA Spitfires Minor U10C
CMA Fri 23-Nov 11:30 AM Cape Cod Waves 0 8 Shoreline Sharks U10C U10C
CMA Fri 23-Nov 1:50 PM CT Northern Lights Silver 0 15 Natick Comets U10C
CMA Fri 23-Nov 3:00 PM MA Spitfires Minor 0 7 Shoreline Sharks U10C U10C
CMA Sat 24-Nov 7:00 AM Cape Cod Waves 2 1 Natick Comets U10C
CMA Sat 24-Nov 8:10 AM CT Northern Lights Silver 1 10 MA Spitfires Minor U10C
CMA Sat 24-Nov 11:40 AM Natick Comets 1 3 Shoreline Sharks U10C U10C
CMA Sat 24-Nov 5:30 PM Cape Cod Waves 4 2 MA Spitfires Minor U10C
CMA Sat 24-Nov 6:40 PM CT Northern Lights Silver 0 14 Shoreline Sharks U10C U10C
TKA Sun 25-Nov 9:20 AM U10C Championship #1 seed - Shoreline Sharks 5 0 U10C #2 seed - Cape Cod Waves U10C
TKA Fri 23-Nov 8:00 AM Lady Bandits 3 2 NE Pioneers A U12A
TKA Fri 23-Nov 9:10 AM East Coast Wizards Minor 1 1 MA Spitfires U12A
HYCCB Fri 23-Nov 4:20 PM Lady Bandits 2 4 Cape Cod Storm U12A
HYCCB Fri 23-Nov 5:30 PM NE Pioneers A 1 6 East Coast Wizards Minor U12A
HYCCB Fri 23-Nov 6:40 PM MA Spitfires 4 1 Cape Cod Storm U12A
HYCCK Sat 24-Nov 11:55 AM Lady Bandits 3 2 East Coast Wizards Minor U12A
HYCCK Sat 24-Nov 1:05 PM NE Pioneers A 4 2 MA Spitfires U12A
TKA Sat 24-Nov 5:30 PM East Coast Wizards Minor 2 2 Cape Cod Storm U12A
TKA Sat 24-Nov 6:40 PM Lady Bandits 0 1 MA Spitfires U12A
TKA Sat 24-Nov 7:50 PM NE Pioneers A 4 1 Cape Cod Storm U12A
HYCCK Sun 25-Nov 10:45 AM U12A Championship #1 seed - MA Spitfires 3 2 U12A #2 seed - Lady Bandits U12A
HYCCB Fri 23-Nov 8:15 AM The Whiteout- MetroWest Force (CAN) 4 1 Boston Advantage AA U12AA
HYCCB Fri 23-Nov 9:25 AM CT Northern Lights Silver 2 2 Seacoast Spartans U12AA
HYCCB Fri 23-Nov 10:35 AM The Whiteout- MetroWest Force (CAN) 4 1 NE Wildcats Major U12AA
HYCCB Fri 23-Nov 2:00 PM Boston Advantage AA 3 3 CT Northern Lights Silver U12AA
HYCCB Fri 23-Nov 3:10 PM Seacoast Spartans 0 2 NE Wildcats Major U12AA
HYCCK Sat 24-Nov 9:35 AM The Whiteout- MetroWest Force (CAN) 3 0 CT Northern Lights Silver U12AA
HYCCK Sat 24-Nov 10:45 AM Boston Advantage AA 0 2 Seacoast Spartans U12AA
TKA Sat 24-Nov 2:00 PM CT Northern Lights Silver 3 1 NE Wildcats Major U12AA
TKA Sat 24-Nov 3:10 PM The Whiteout- MetroWest Force (CAN) 2 1 Seacoast Spartans U12AA
TKA Sat 24-Nov 4:20 PM Boston Advantage AA 3 2 NE Wildcats Major U12AA
HYCCK Sun 25-Nov 9:35 AM U12AA Championship #1 seed - The Whiteout- MetroWest Force (CAN) 1 0 U12AA #2 seed - CT Northern Lights -Silver U12AA
Gallo Fri 23-Nov 7:45 AM Winchester 0 6 Charles River Blazers U12B
Gallo Fri 23-Nov 8:55 AM Lady Flames Minor 9 1 Natick Comets Yellow U12B
Tabor Fri 23-Nov 10:20 AM Shoreline Sharks Black 0 3 Capital Wolves Red U12B
Tabor Fri 23-Nov 11:30 AM Natick Comets White A 4 2 Worcester Lady Crusaders U12B
TKA Fri 23-Nov 1:50 PM Lady Flames Minor 4 2 Winchester U12B
TKA Fri 23-Nov 3:00 PM Natick Comets Yellow 0 11 Charles River Blazers U12B
TKA Fri 23-Nov 4:10 PM Natick Comets White A 9 0 Shoreline Sharks Black U12B
TKA Fri 23-Nov 7:40 PM Worcester Lady Crusaders 1 0 Capital Wolves Red U12B
TKA Sat 24-Nov 7:00 AM Capital Wolves Red 0 10 Natick Comets White A U12B
TKA Sat 24-Nov 8:10 AM Shoreline Sharks Black 2 5 Worcester Lady Crusaders U12B
TKA Sat 24-Nov 9:20 AM Winchester 10 0 Natick Comets Yellow U12B
TKA Sat 24-Nov 10:30 AM Charles River Blazers 5 0 Lady Flames Minor U12B
HYCCB Sun 25-Nov 7:00 AM U12B Semi Finals #1 seed Bayview- Charles River Blazers 2 3 U12B #2 seed Nantucket Sound - Worcester Lady Crusaders U12B
TKA Sun 25-Nov 7:00 AM U12B Consolation #3 seed Bayview - Winchester 0 2 U12B #3 seed Nantucket Sound - Capital Wolves - Red U12B
HYCCK Sun 25-Nov 7:15 AM U12B SF #1 seed Nantucket Sound - Natick Comets -White 5 0 U12B #2 seed Bayview - Lady Flames Minor U12B
TKA Sun 25-Nov 8:10 AM U12B Consolation #4 seed Bayview - Natick Comets - Yellow 2 8 U12B #4 seed Nantucket Sound - Shoreline Sharks - Black U12B
HYCCB Sun 25-Nov 9:20 AM U12B Championship Winner SF Game 1 - Worcester Lady Crusaders 1 4 U12B Winner SF U12B Game 2- Natick Comets -White U12B
TKA Fri 23-Nov 10:20 AM Capital Wolves Blue 1 3 Lower Cape Coyotes U12C
TKA Fri 23-Nov 11:30 AM CT Northern Lights Maroon 8 0 Marblehead Hollyhocks U12C
TKA Fri 23-Nov 12:40 PM Capital Wolves Blue 1 2 Lady T-Hawks U12C
HYCCB Fri 23-Nov 7:50 PM Marblehead Hollyhocks 2 1 Lady T-Hawks U12C
HYCCB Fri 23-Nov 9:00 PM Lower Cape Coyotes 1 2 CT Northern Lights Maroon U12C
HYCCK Sat 24-Nov 8:25 AM Lower Cape Coyotes 3 1 Marblehead Hollyhocks U12C
TKA Sat 24-Nov 11:40 AM CT Northern Lights Maroon 4 0 Lady T-Hawks U12C
TKA Sat 24-Nov 12:50 PM Capital Wolves Blue 1 3 Marblehead Hollyhocks U12C
HYCCK Sat 24-Nov 5:45 PM Lower Cape Coyotes 6 1 Lady T-Hawks U12C
HYCCK Sat 24-Nov 6:55 PM Capital Wolves Blue 0 7 CT Northern Lights Maroon U12C
HYCCB Sun 25-Nov 10:45 AM U12C Championship #1 seed - CT Northern Lights - Maroon 3 1 U12C #2 seed - Cape Cod Coyotes U12C
HYCCK Fri 23-Nov 8:00 AM NJ Junior Titans 0 10 NE Wildcats Minor Black U14AA
HYCCK Fri 23-Nov 9:10 AM NE Wildcats Major Red 2 4 Bay State Breakers Black U14AA
HYCCK Fri 23-Nov 10:20 AM East Coast Wizards Major II 2 0 Troy Albany Ice Cats U14AA
Gallo Fri 23-Nov 12:25 PM NE Wildcats Minor Black 1 0 Bay State Breakers Black U14AA
Gallo Fri 23-Nov 1:35 PM NE Wildcats Major Red 2 4 East Coast Wizards Major II U14AA
Gallo Fri 23-Nov 2:45 PM NJ Junior Titans 1 6 Troy Albany Ice Cats U14AA
HYCCB Sat 24-Nov 7:00 AM East Coast Wizards Major II 2 1 NE Wildcats Minor Black U14AA
HYCCB Sat 24-Nov 8:10 AM NJ Junior Titans 0 5 NE Wildcats Major Red U14AA
HYCCB Sat 24-Nov 9:20 AM Bay State Breakers Black 2 1 Troy Albany Ice Cats U14AA
HYCCB Sat 24-Nov 6:20 PM U14AA Semi Finals #1 seed -East Coast Wizards Major II 2 1 U14AA #4 seed - Troy Albany Ice Cats U14AA
HYCCB Sat 24-Nov 7:30 PM U14AA Semi Finals #2 seed - NE Wildcats Minor Black 3 2 U14AA #3 seed - Bay State Breakers Black U14AA
Tabor Sun 25-Nov 9:20 AM U14AA Championship SF Winner Game 1 -East Coast Wizards Major II 3 2 U14AA U14AA SF Winner Game 2 - NE Wildcats Minor Black U14AA
Gallo Fri 23-Nov 10:05 AM CT Northern Light Silver 1 4 Hartford Junior Wolfpack U14B
Gallo Fri 23-Nov 11:15 AM North Shore Vipers 2 1 Stamford Lady Sharks A U14B
HYCCK Fri 23-Nov 11:30 AM East Coast Wizards Minor 1 1 Capital Wolves U14B
HYCCK Fri 23-Nov 12:40 PM Minuteman Lady Flames 4 1 Charles River Blazers White U14B
HYCCK Fri 23-Nov 1:50 PM East Coast Wizards Minor 1 2 NE Pioneers U14B
HYCCK Fri 23-Nov 3:00 PM Wonderland Stars 2 1 CT Northern Light Silver U14B
Gallo Fri 23-Nov 3:55 PM Capital Wolves 0 5 Minuteman Lady Flames U14B
HYCCK Fri 23-Nov 4:10 PM Hartford Junior Wolfpack 4 2 North Shore Vipers U14B
Gallo Fri 23-Nov 5:05 PM Charles River Blazers White 5 1 NE Pioneers U14B
HYCCK Fri 23-Nov 5:20 PM Wonderland Stars 1 1 Stamford Lady Sharks A U14B
Tabor Sat 24-Nov 7:00 AM East Coast Wizards Minor 1 4 Minuteman Lady Flames U14B
Tabor Sat 24-Nov 8:10 AM Capital Wolves 2 3 Charles River Blazers White U14B
HYCCB Sat 24-Nov 10:30 AM Wonderland Stars 0 3 Hartford Junior Wolfpack U14B
HYCCB Sat 24-Nov 11:40 AM CT Northern Light Silver 0 1 North Shore Vipers U14B
HYCCB Sat 24-Nov 12:50 PM Hartford Junior Wolfpack 4 1 Stamford Lady Sharks A U14B
HYCCK Sat 24-Nov 2:15 PM Capital Wolves 0 5 NE Pioneers U14B
Tabor Sat 24-Nov 3:10 PM Wonderland Stars 1 0 North Shore Vipers U14B
HYCCB Sat 24-Nov 4:00 PM East Coast Wizards Minor 1 4 Charles River Blazers White U14B
Tabor Sat 24-Nov 4:20 PM CT Northern Light Silver 1 1 Stamford Lady Sharks A U14B
HYCCB Sat 24-Nov 5:10 PM Minuteman Lady Flames 6 0 NE Pioneers U14B
Tabor Sun 25-Nov 8:00 AM U14B Championship #1 seed Barnstable - Minuteman Lady Flames 3 1 U14B #1 seed Hyannis Harbor - Hartford Junior Wolfpack U14B
Tabor Fri 23-Nov 3:00 PM Lady Flames Minor 2 1 MA Spitfires Minor U14C
Tabor Fri 23-Nov 4:10 PM Natick Comets 2 1 Lady Raiders U14C
Tabor Fri 23-Nov 5:20 PM Nantucket Noreasters 7 2 Shoreline Sharks White U14C
HYCCK Fri 23-Nov 6:30 PM Stamford Lady Sharks A1 3 4 Cape Cod Waves U14C
HYCCK Fri 23-Nov 7:40 PM Natick Comets 5 0 Lady Flames Minor U14C
HYCCK Fri 23-Nov 8:50 PM Lady Raiders 6 2 MA Spitfires Minor U14C
HYCCK Sat 24-Nov 7:15 AM Cape Cod Waves 9 0 Shoreline Sharks White U14C
Tabor Sat 24-Nov 9:20 AM Stamford Lady Sharks A1 2 5 Nantucket Noreasters U14C
Tabor Sat 24-Nov 10:30 AM Lady Flames Minor 3 0 Lady Raiders U14C
Tabor Sat 24-Nov 11:40 AM MA Spitfires Minor 0 4 Natick Comets U14C
HYCCK Sat 24-Nov 3:25 PM Nantucket Noreasters 1 7 Cape Cod Waves U14C
HYCCK Sat 24-Nov 4:35 PM Shoreline Sharks White 1 5 Stamford Lady Sharks A1 U14C
HYCCK Sat 24-Nov 8:05 PM U14C Consolation #3 seed Cotuit Bay - Lady Raiders 5 0 U14C #3 seed Osterville Bay - Stamford Lady Sharks A1 U14C
HYCCB Sat 24-Nov 8:40 PM U14C Consolation #4 seed Cotuit Bay - MA Spitfires Minor 11 0 U14C #4 seed Osterville Bay - Shoreline Sharks - White U14C
HYCCB Sun 25-Nov 8:10 AM U14C Semi Finals #1 seed Osterville Bay - Cape Cod Waves 2 3 U14C #2 seed Cotuit Bay - Lady Flames Minor U14C
HYCCK Sun 25-Nov 8:25 AM U14C Semi Finals #1 seed Cotuit Bay - Natick Comets 11 2 U14C #2 seed Osterville Bay - Nantucket Noreasters U14C
HYCCK Sun 25-Nov 11:55 AM U14C Championship SF Winner Game 1 - Lady Flames Minor 0 4 U14C SF Winner Game 2 - Natick Comets U14C
Tabor Fri 23-Nov 6:30 PM CT Northern Lights 3 1 Cape Cod Waves U16/19
Tabor Fri 23-Nov 7:40 PM Vermont Shamrocks 5 2 Charles River Blazers U16/19
Tabor Sat 24-Nov 12:50 PM Vermont Shamrocks 4 0 CT Northern Lights U16/19
Tabor Sat 24-Nov 2:00 PM Cape Cod Waves 2 4 Charles River Blazers U16/19
Tabor Sat 24-Nov 5:30 PM Charles River Blazers 3 0 CT Northern Lights U16/19
Tabor Sat 24-Nov 6:40 PM Cape Cod Waves 0 4 Vermont Shamrocks U16/19
Tabor Sun 25-Nov 10:40 AM U19 Consolation #3 seed - CT Northern Lights 3 1 U19 #4 seed - Cape Cod Waves U16/19
Tabor Sun 25-Nov 11:50 AM U19 Championship #1 seed - VT Shamrocks 6 0 U19 #2 seed - Charles River Blazers U16/19

Cranberry Classic Rink Key

Rink Abbrev. Full Name Town
CMA Charles Moore Arena Orleans
TKA Tont Kent Arena South Dennis
HYCCB Hyannis Youth and Community Center-Butler Rink Hyannis
HYCCK Hyannis Youth and Community Center-Kennedy Rink Hyannis
GALLO Gallo Ice Arena Bourne
TABOR Tabor Academy Marion